2022
07.16

XIV Poznań Old Jazz Festival

3 września 2022 roku – Stary dobry jazz w Starym Browarze z nową energią!

Krystyna Prońko – gość specjalny


Jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych od pięciu dekad na scenie. Współpracowała między innymi z zespołami „Reflex” i „Respekt”. Wielokrotnie występowała na Festiwalu w Opolu, Jazz Jamboree oraz na Festiwalu piosenki w Castleba (Irlandia). Znana ze znakomitej interpretacji takich przebojów, jak: „Deszcz w Cisnej”, „Umarłe krajobrazy”, „Po co ci to chłopcze” czy „Jesteś lekiem na całe zło”. Na scenie w starym Browarze wystąpi z recitalem przy akompaniamencie pianisty Przemysława Raminiaka.

The Time Rag Department – Niemcy


Prawdziwym fenomenem u naszych sąsiadów zza Odry jest Synkopation Society Berlin. Skupia w swoim gronie dziewięć formacji zafascynowanych „starym dobrym jazzem” z epoki Louisa Armstronga. Jednym z nich jest berliński „The Time Rag Departmet” powstały z miłości do starych melodii, rytmów i dźwięków wczesnej ery jazzu, a inspiracją dla zespołu są orkiestry Paula Whitemana i Duke’a Ellingtona. Muzyka „The Time Rag Departmet” nacechowana jest nowoorleańskim brzmieniem Bunka Johnsona czy Sidneya Becheta. Usłyszymy ich 3 września na scenie festiwalowej, tym razem zlokalizowanej w Atrium Starego Browaru, oraz w czasie Parady Jazzowej.

Funny Fellows – Słowacja


Funny Fellows powstał w 1993 roku i od tego czasu z powodzeniem występuje na słowackiej scenie jazzowej oraz na europejskich festiwalach. Prezentowali się na estradach wielu miast starego kontynentu od Amsterdamu do Budapesztu, grali także w Polsce między innymi w Tarnowie i Krakowie. Odwiedzili ojczyznę jazzu USA, gdzie zaprezentowali się w Waszyngtonie, Pittsburghu, Cleveland i Baltimore. Wydali 11 płyt CD, z których cztery były nominowane do najlepszego albumu na Słowacji, a jeden z nich ”Karavana” zdobył główną nagrodę. Stworzyli dwa muzycznie rozrywkowe seriale w RTVS – słowackiej telewizji „Spievanie vo vani” i „U veselého chlačíka”. Twierdzą, że są formacją ekologiczną, gdyż ich koncerty odbywać się mogą bez oświetlenia i nagłośnienia. Sympatycznych Słowaków usłyszymy w czasie Parady Jazzowej i Koncertu Galowego XIV Poznań Old Jazz Festival.

Dixie Company

Happy Jazz BandProgram Festiwalu

12:00 – 13:00 Parada Nowoorleańska na trasie Stary Rynek – Stary Browar
(w razie niepogody zespoły pojawią się w różnych punktach Starego Browaru)

Przestrzeń Atrium w Starym Browarze
14:00 – 14:45 Mała Akademia Jazzu oraz konkurs plastyczny dla dzieci
17:00 – 22:00 Koncert Galowy

Na wszystkie koncerty wstęp wolny


Od 29 sierpnia do 3 września Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa malarstwa o tematyce muzycznej, przygotowana przez Nowa Gallery oraz Fundację Nowa w przestrzeni Atrium Starego Browaru

Organizatorzy: Wielkopolskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego „Dixie Club”, Stary Browar, Nowa Gallery i Fundacja Nowa

Dyrektor Artystyczny Festiwalu: Piotr Soroka

Więcej informacji na profilu facebook.com/DixieCompany oraz pod numerem +48 602 610 489