2025
07.05

Pociąg do Nowego Orleanu – stacja Dworzec Letni
XVII Poznań Old Jazz Festival

Sobota 30 sierpnia 2025 roku

Program Festiwalu:

12:00-13:00 Prezentacja zabytkowych samochodów grupy pasjonatów starej motoryzacji pod przewodnictwem Natalii Rewers-Kasprowicz przed Dworcem Letnim
12:00-13:00 Przejazd muzykujących zespołów wraz z pasażerami zabytkowym składem kolejowym na trasie Dworzec Letni – Swarzędz – Dworzec Letni
13:00-13:30 Powrót zabytkowych pojazdów na Stary Rynek i ich prezentacja do godziny 18:00 w okolicy rzeźby św. Jana Nepomucena
14:00-14:30 Parada Jazzowa na Starym Rynku
14:00-18:00 Projekcja filmów o historii poznańskiego jazzu w Restauracji „Brovaria”
14:45-15:30 Mała Akademia Jazzu
16:00-22:00 Koncert galowy

W Festiwalu wezmą udział: holenderski Louis Armstrong Celebration Band, czeski Dixieland Messengers Prague, Boba Jazz Band, Dizzy Boyz Brass Band, Happy Jazz Band oraz gospodarz wydarzenia formacja Dixie Company z gościem specjalnym Patrycją Kubale. W przerwach technicznych wystąpi grupa entuzjastów tańców swingowych Swing Craze.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

Organizatorzy: Wielkopolskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego „Dixie Club”, Estrada Poznańska
Dyrektor Artystyczny Festiwalu: Piotr Soroka

Więcej informacji na profilu facebook.com/DixieCompany oraz pod numerem +48 602 610 489.

Uczestnicy Festiwalu


Louis Armstrong Celebration Band – Holandia

Prawdziwą gwiazdą będzie formacja Louis Amstrong Celebration Band prowadzona przez pianistę Harry’ego Kantersa. Pięciu muzyków prezentuje program w duchu klasycznego All Stars Louisa Armstronga. Ten holendersko-belgijski zespół składa się wyłącznie z gwiazd, które wyrobiły sobie solidną renomę w europejskim świecie jazzu. Grają bez kopiowania oryginału inspirując się elementami show charakterystycznymi dla Wujka Satchmo z jego najlepszych lat. Ta wyjątkowa grupa „All Star” zabiera publiczność w podróż przez epokę, kiedy jazz tradycyjny cieszył się ogromną popularnością nie tylko w USA, ale także na wielu kontynentach. Ich muzyka jest żywa i swingująca, a duch Louisa staje się niemal namacalny. Pełne humoru zachowanie muzyków na scenie sprawia, że uczestnictwo w ich koncercie to prawdziwa gratka dla fanów. Oprócz Harry’ego w zespole występują: trębacz i wokalista Michael Varekamp, klarnecista i saksofonista Peter Verhas, kontrabasista Harry Emmery oraz perkusista Erik Kooger.

Louis Armstrong Celebration Band - Holandia

Louis Armstrong Celebration Band – Holandia


The Dixieland Messsengers Prague – Republika Czeska

Zespół The Dixieland Messengers Prague powstał pod koniec 1998 roku przez puzonistę Václava Fialę z zamiarem prezentacji jazzu i bluesa z klasycznego okresu nowoorleańskiego z lat 20. do 40. XX wieku. Założeniem zespołu jest wykonywanie muzyki z oryginalnymi elementami folkloru afroamerykańskiego i przy zachowaniu typowego instrumentarium, tj. trąbki, klarnetu, puzonu, basu, banjo i zestawu perkusyjnego. The Dixieland Messengers Prague ma swoje stałe miesce w czołowym praskim klubie jazzowym „Jazz Dock Prague”. Z powodzeniem występowali na prestiżowych festiwalach Dixieland Festival Dresden, Dixieland Fesztival Salgotarjan i wielu innych. Václav Fiala przeszedł na emeryturę w 2022 roku w wieku 92 lat. Obecnie zespół kontynuuje działalność pod przewodnictwem jego syna Michala Fiali.

 The Dixieland Messsengers Prague - Republika Czeska

The Dixieland Messsengers Prague – Republika Czeska


Boba Jazz Band – Kraków

Boba Jazz Band jest jednym z najpopularniejszych zespołów jazzu tradycyjnego w Polsce. Grupa zawiązała się w 1990 roku w Krakowie z inicjatywy pianisty Jana Boby (po jego odejściu z Jazz Band Ball Orkiestra, której również był współzałożycielem z Janem Kudykiem) oraz grającego na banjo i gitarze Marka Rosnera. Zespół wykonuje szeroki repertuar, od jazzu nowoorleańskiego i standardów epoki Swingu (Duke’a Ellingtona, Counta Basiego, Glenna Millera) po muzykę rozrywkową, taneczną, latynoską, przeboje kina (m.in. tematy Henryka Warsa) i musicalu. BJB wystąpił na wielu festiwalach w kraju, Europie i Stanach Zjednoczonych. W 1986r. Jan Boba otrzymał dyplom z rąk prezydenta Ronalda Reagana za krzewienie kultury amerykańskiej. W 2005 grał na Sacramento Jazz Jubilee przed wielotysięczną publicznością, a po koncercie BJB wziął udział w specjalnym spotkaniu zorganizowanym przez Gubernatora Stanu Kalifornia Arnolda Schwarzeneggera. BJB występował u boku największych gwiazd jazzu tradycyjnego: Chrisa Barbera, Ackera Bilka i Monty Sunshine`a (z którym zarejestrował wspólną płytę) oraz z legendarną formacją Glenn Miller Orchestra. Zespół brzmi stylowo i klarownie dzięki wysokim umiejętnościom jego członków i doskonałym aranżacjom. BJB w swym dorobku posiada duży wybór nagrań fonograficznych m.in. z muzyką Louisa Armstronga (Boba Jazz Band Plays Satchmo) jak i programów telewizyjnych („Wieczór w Luizjanie” z Danutą Rinn, Danutą Błażejczyk, Alicją Bachledą-Curuś, Janem Machulskim, Janem Nowickim, Pawłem Delągiem, Jackiem Wójcickim).

Boba Jazz Band - Kraków

Boba Jazz Band – Kraków


Happy Jazz Band – Poznań

Happy Jazz Band to zespół muzyczny, który powstał w 2015 roku w Poznaniu. Artyści grający w zespole są absolwentami Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz mają bogate doświadczenie sceniczne współpracując z renomowanymi grupami muzycznymi, takimi jak Orkiestra Zbigniewa Górnego i Alex Band, a także z poznańską operetką. Reprezentujący szerokie spektrum gatunków muzycznych, Happy Jazz Band specjalizuje się w światowych standardach muzyki swingowej oraz polskiej muzyce rozrywkowej. Ich repertuar obejmuje zarówno utwory muzyki swingowej, jak i popularne piosenki polskie, sięgając po artystów od Eugeniusza Bodo po Hannę Banaszak i Andrzeja Zauchę. Liderem i pomysłodawcą zespołu jest Maciej Kramer, nie tylko muzyk, ale także marketingowiec, germanista i fotograf. Jego zaangażowanie w propagowanie muzyki swingowej jest dobrze znane, a jego umiejętności organizacyjne są nieocenione dla sukcesu Happy Jazz Band. Zespół stale rozwija swoje umiejętności, powiększając repertuar o wyszukane utwory instrumentalne oraz znane i lubiane piosenki. Happy Jazz Band współpracuje na stałe z wokalistą Sebastianem Stielerem, który wnosi do zespołu swoje unikalne talenty wokalne. Od niedawna, zespół powiększył się o wspaniałą artystkę Agnieszkę Różańską, która od lat związana jest z poznańską sceną teatralną (Teatr Nowy, Teatr Muzyczny, Scena Na Piętrze). Jej wieloletnie doświadczenie sceniczne i filmowe oraz charyzma dodają jeszcze większej różnorodności i subtelnych niuansów brzmieniu zespołu. Znakomitą jakość Happy Jazz Band stanowi nie tylko wyjątkowy skład instrumentalistów, ale także doskonała sekcja rytmiczna, wyróżniona na 25. Festiwalu Bigbandów w Nowym Tomyślu. Happy Jazz Band to dynamiczny zespół, który stale rozwija się artystycznie, dostarczając publiczności niezapomnianych przeżyć muzycznych. Ich połączenie utalentowanych muzyków, zróżnicowanego repertuaru i wyjątkowego lidera sprawia, że są oni cenieni i rozpoznawani zarówno w Poznaniu, jak i na szerszym obszarze muzycznej sceny.

Happy Jazz Band - Poznań

Happy Jazz Band – Poznań


Swing Craze

Swing Craze to poznańska grupa entuzjastów i propagatorów tańców swingowych takich jak Lindy Hop, Authentic Jazz, Balboa, Collegiate Shag, Boogie Woogie, West Coast Swing, sięgających swoją historią do lat 30 XX wieku.

Swing Craze

Swing Craze


Dizzy Boyz Brass Band

Czy wiecie, co łączy największe światowe przeboje, które porywają swoją muzyką do tańca? W każdym ważną rolę odgrywają instrumenty dęte: saksofony, puzon, suzafon i trąbki, wraz ze spajającą ich brzmienie perkusją. Taki zestaw instrumentów wywodzi się z tradycji nowoorleańskich brass bandów i jest gotową receptą na niepowtarzalne, energetyczne brzmienie. Właśnie taka idea przyświecała Jakubowi Domańskiemu, założycielowi Dizzy Boyz Brass Band. W 2013 r. stworzył zespół występujący typowym nowoorleańskim składzie brass bandu i wykonujący covery największych przebojów muzyki rozrywkowej, muzyki filmowej i jazzowej. W repertuarze Dizzy Boyz Brass Band znajdziemy najbardziej znane hity takich artystów, jak Pharrell Williams, Bruno Mars czy Justina Timberlake. Zespół ma na swoim koncie występy na wielu festiwalach muzycznych w Polsce i Europie, m.in. na Pfullendorf Brass Festival, International Trumpet Guild, Głogowskie Spotkania Jazzowe, Corno Brass Music Festival, Brass Plus Festival, Enter Enea Festival, Made in Chicago, Festiwal „Dwa Teatry” w Zamościu, KFPP w Opolu czy Next Fest Music Showcase Conference. Do tej pory Dizzy Boyz Brass Band wydał dwie płyty oraz brał udział w nagraniach telewizyjnych dla TVP KULTURA.

Dizzy Boyz Brazz Band

Dizzy Boyz Brazz Band


Dixie Company – gospodarz Festiwalu

Poznańska formacja jazzu tradycyjnego Dixie Company od ponad trzech dekad uczestniczy w setkach festiwali i koncertów na terenie Polski, Czech, Francji, Holandii, Łotwy, Niemiec, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Węgier. Jest także pomysłodawcą i współorganizatorem Poznań Old Jazz Festival, w którym wzięli udział między innymi legendarny klarnecista Mr Acker Bilk, oraz angielski trębacz Kenny Ball. Festiwalowymi gośćmi byli także artyści z Australii, Czech, Danii, Holandii, Izraela, Litwy, Łotwy, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i USA. Dixie Company jest też autorem siedmiu wydawnictw płytowych w tym krążków z udziałem amerykańskich wokalistek Diane Davidson i Donny Brown. O wysokim poziomie poznańskiego zespołu, świadczy trzykrotny pobyt w USA, gdzie między innymi wystąpili w Toledo, San Francisco, Los Angeles, San Diego, Santa Monica i na największym na świecie festiwalu jazzu tradycyjnego w kalifornijskim Sacramento. To właśnie w stolicy Kalifornii doszło do spotkania Dixie Company i Diane Davidson. Przez kolejne trzy lata wspólnie występowali na Sacramento Music Festival. W roku 2015 zagrali na największym w Europie 45 Internationales Dixieland Festival Dresden, a następnie w Szwajcarii na festiwalu Jazz Am See. W sierpniu 2017 roku wystąpili wraz z Diane Davidson w legendarnym studio im. Krzysztofa Komedy Polskiego Radia Poznań z okazji 90-lecia rozgłośni i w ramach cyklu „dziewięć koncertów na dziewięć dekad”. W maju 2022 roku zagrali na jubileuszowym 50 Internationales Dixieland Festival Dresden, jako jedyni reprezentanci Polski pośród 40 formacji z 11 krajów. W maju 2025 roku Dixie Company zagrali na Breda Jazz Festival drugim co do prestiżu i wielkości festiwalu jazzowym w Europie.

Aktualny skład Dixie Company:
Jakub Marszałek – trąbka, konferansjerka
Rafał Kubale – klarnet
Maciej Łakomy – puzon
Mariusz Gajdziel – kontrabas
Wojciech Warszawski – śpiew, bandżo, gitara
Piotr Soroka – perkusja, tarka, menedżer

Dixie Company - gospodarz Festiwalu

Dixie Company – gospodarz Festiwalu

Pociąg do Nowego Orleanu stacja Dworzec letni” to leitmotiv tegorocznej XVII edycji Poznań Old Jazz Festival planowanej na sobotę 30 sierpnia 2025 roku. Dzięki życzliwości Władz Poznania i Estrady Poznańskiej, koncerty odbędą się na terenie „Pasażu kultury” znajdującego się na Starym Rynku pomiędzy Arsenałem, a Wielkopolskim Muzeum Wojskowym. W działania festiwalowe włączył się także Departament Transportu Urzędu Marszałkowskiego finansując przejazd zabytkowego składu kolejowego.

Festiwal składać się będzie z pięciu wydarzeń:

Parady Jazzowej „Pod parą”, która pomiędzy godzinami na pokładzie zabytkowego składu kolejowego pokona trasę Dworzec Letni – Swarzędz – Dworzec Letni. W jazzowym przejeździe wezmą udział fani jazzu oraz wykonawcy uczestniczący w festiwalu: holenderski zespół Louis Armstrong Celebration Band, czeska formacja Dixieland Messengers Prague, Happy Jazz Band, Boba Jazz Band oraz gospodarze festiwalu Dixie Company wraz z gościem specjalnym Patrycja Kubale.

Parady Jazzowej na poznańskim Starym Rynku. W jazzowym przemarszu wezmą udział fani jazzu oraz wykonawcy uczestniczący w festiwalu: holenderski zespół Louis Armstrong Celebration Band, czeska formacja Dixieland Messengers Prague, Happy Jazz Band, Boba Jazz Band, Dizzy Boyz Brass Band oraz gospodarze festiwalu Dixie Company wraz z gościem specjalnym Patrycja Kubale.

Małej Akademii Jazzu realizowanej w przestrzeni Pasażu Kultury w formie warsztatów edukacyjnych, 45-minutowego koncertu jednego z zespołów. Warsztaty prowadzić będzie Jakub Marszałek, trębacz Dixie Company, który posiada specjalistyczne przygotowanie pedagogiczne. Prowadzący Akademię moderator, w krótkiej syntetycznej i nieskrępowanej formie, przekaże młodym słuchaczom wiedzę o genezie i historii jazzu tradycyjnego oraz przybliży sylwetki znanych artystów i kompozytorów związanych z tym gatunkiem. Muzycy zademonstrują najbardziej rozpoznawalne standardy, charakterystyczne i tak nietypowe instrumenty, jak bandżo czy tarka, zgłębią tajniki improwizacji oraz śpiewu tzw. skatem. Każda kolejna edycja Małej Akademii Jazzu jest okazją nie tylko do znakomitej zabawy, ale także do przybliżenia arkanów „starego dobrego jazzu” w lekkiej formie i z przymrużeniem oka. Młodzi zwycięzcy konkursów wiedzy o jazzie otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmy Storck oraz Hama.

Koncertu galowego na scenie zlokalizowanej w przestrzeni Pasażu Kultury, w czasie którego wystąpi pięć formacji: holenderski zespół Louis Armstrong Celebration Band, czeska formacja Dixieland Messengers Prague, Happy Jazz Band, Boba Jazz Band oraz gospodarze festiwalu Dixie Company wraz z gościem specjalnym Patrycją Kubale. W przerwach technicznych grupa entuzjastów tańców swingowych Swing Craze przeprowadzi pokazy oraz krótkie kursy tańca.

Projekcji filmów o tematyce jazzowej i historii poznańskiego jazzu prezentowanych przez Jana Szymańskiego – muzealnika, filologa oraz filmoznawcy, pracownika Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości. Pokazy filmowe odbędą się w restauracji „Brovaria” na Starym Rynku.

2024
12.16

XVI Poznań Old Jazz Festival – relacja

Autorem relacji jest Witold Mirski absolwent i pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej. W latach studiów związał się z Klubem studentów PW „Stodoła”. „Od zawsze” inspicjent na „Złotej Tarce” i autor lub współautor folderów do kolejnych edycji. Koneser muzyki jazzowej i chodząca encyklopedia jej (zwłaszcza polskiej) historii.

Szesnasta edycja poznańskiego festiwalu, który u swego zarania miał nazwę Międzynarodowe Spotkanie Tradycjonalistów Jazzowych, odbyła się 31 sierpnia br. Leitmotivem imprezy było hasło: „Pociąg do Nowego Orleanu stacja Dworzec Letni” w Poznaniu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dworzec ten został oddany do użytkowania w 1913 r., a 26 grudnia 1918 r. był świadkiem powitania podróżującego z Gdańska do Warszawy Ignacego Jana Paderewskiego. W tym roku stał się on miejscem inauguracji Poznań Old Jazz Festival, a biorący w nim udział muzycy dojechali na miejsce m.in. zabytkowymi samochodami. Wśród pasażerów tych automobili można było zauważyć wytworne damy w kreacjach z przed lat.

Zbiórka na Dworcu Letnim

Zbiórka na Dworcu Letnim

Gdy zgodnie z rozkładem jazdy, na Dworzec Letni przyjechał zabytkowy skład pociągu pasażerskiego z parowozowni w Wolsztynie, wsiedli do niego zwykli pasażerowie oraz muzycy. Pociąg, a w nim podobnie jak to było w pamiętnej „Lokomotywie” Juliana Tuwima; w każdym wagonie… był inny zespół uczestniczący w festiwalu. Pociąg jechał na trasie: Dworzec Letni – Swarzędz – Dworzec Letni, a cała podróż trwała około dwóch godzin. O tym jak wypadł stary jazz w zabytkowym wagonie niech opowiedzą poniższe dwie fotografie, do których można dodać entuzjastyczne jego przyjęcie przez współpasażerów oraz to, że stukot kół wagonu próbowano traktować jako perkusję. Podczas postoju w Swarzędzu peron stacji stał się wielką „multisceną” na której równocześnie w różnych miejscach wystąpiły wszystkie zespoły.

Dixie Company w wagonie retro

Dixie Company w wagonie retro

Jazzmani przed parowozem Pt-47

Jazzmani przed parowozem Pt-47

Koncerty festiwalowe poprzedziła parada nowoorleańska, która ruszyła z nowopowstałego „Pasażu kultury” znajdującego się pomiędzy Arsenałem, a Wielkopolskim Muzeum Wojskowym na Starym Rynku, który następnie okrążyła zbierając brawa od widzów szczelnie zapełniających kawiarniane ogródki.

Parada Jazzowa na poznańskim Starym Rynku

Parada Jazzowa na poznańskim Starym Rynku

Być może przemawiają przeze mnie moje wspomnienia dawnych parad idących ze Starego Browaru do Rynku, ale uważam, że chyba warto wrócić do ich tamtej formy. Zgodnie z tradycją sięgającą Spotkań Tradycjonalistów Jazzowych po zakończeniu parady miała miejsce Mała Akademia Jazzu. Podtrzymując tę tradycję zespół Dixie Company przeprowadził kilka konkursów dla dzieci, którym towarzyszył koncert zespołu wraz z solistami, którzy swoją karierę muzyczną często rozpoczynali w ramach Małej Akademii Jazzu.

Mała Akademia Jazzu dla najmłodszych

Mała Akademia Jazzu dla najmłodszych

Konkurs śpiewu skatem

Konkurs śpiewu skatem

W trakcie Koncertu Galowego, na terenie „Pasażu kultury”, zespoły wystąpiły w następującej kolejności: Happy Jazz Band z Poznania, Dixie Company z Poznania wraz z występującą gościnnie Patrycją Kubale, RB Dixie Five z Tarnowa, The Dixie Fellows z Warszawy, The Big Five z Niemiec oraz J. J. Jazzmen z Republiki Czeskiej. Podczas przerw technicznych pomiędzy kolejnymi zespołami wystąpiła poznańska grupa Swing Craze propagująca tańce swingowe sięgające swą historią do lat trzydziestych XX wieku, takich jak Lindy Hop, Authentic Jazz, Balboa, Collegiate Shag, Boogie Woogie. W ramach tych pokazów grupa przeprowadziła krótkie warsztaty taneczne.

Patrycja Kubale i Dixie Company

Patrycja Kubale i Dixie Company

Agnieszka Różańska i Happy Jazz Band

Agnieszka Różańska i Happy Jazz Band

RB Dixie Five

RB Dixie Five

Dixie Fellows na scenie Pasażu Kultury

Dixie Fellows na scenie Pasażu Kultury

The Big Five - Niemcy

The Big Five – Niemcy

J. J. Jazzmen - Republika Czeska

J. J. Jazzmen – Republika Czeska

Kurs tańców swingowych prowadzony przez grupę Swing Craze

Kurs tańców swingowych prowadzony przez grupę Swing Craze

Młoda publiczność festiwalowa

Młoda publiczność festiwalowa

Mam nadzieję, że ta krótka relacja z Poznań Old Jazz Festival 2024 oddaje bogactwo programu festiwalu. Festiwal, tak naprawdę, trwał bez przerwy od godziny 11.00 do późnych godzin nocnych (znacznie po 22.00 sic). Należy pogratulować organizacji tej imprezy Piotrowi Soroce Dyrektorowi Artystycznemu Festiwalu oraz sponsorom wspierającym tak pięknie rozwijający się festiwal jazzu tradycyjnego (grupa taneczna plus sześć zespołów wśród których były dwa zagraniczne). Jest to szczególnie zauważalne, gdy ma się w pamięci początkowe edycje poznańskich Spotkań Tradycjonalistów Jazzowych. Jednocześnie przypomina to rozwój festiwalu Old Jazz Meeting w jego czasach stodolanych oraz wczesnoiławskich, bo dzisiaj dobrze byłoby posłuchać tyle starego jazzu w Iławie podczas Złotej Tarki. Moim zdaniem ostatnia edycja Poznań Old Jazz Festiwalu unaoczniła fakt, że czas pomyśleć o dwudniowej formie kolejnych jego edycji.

Keep swinging
Witold M. Mirski

2024
09.21

Przemek w towarzystwie trębacza Kenny Balla

Przemek Barański

W maju tego roku zakończył swoją kadencję Przemek Barański, wieloletni Wiceprezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego „Dixie Club”. Poznaliśmy się wiele lat temu, kiedy w jednym momencie zawiązała się trwająca do dziś przyjaźń Przemka z Dixie Company. Jako oddany fan jazzu tradycyjnego, a jednocześnie znakomity prawnik, wywodzący się z wielopokoleniowej rodziny adwokackiej, wspomagał działanie naszego Stowarzyszenia swoją życzliwością i wiedzą. Rewanżowaliśmy się jemu wspólnymi wyprawami na trasy koncertowe, dzięki którym miał przyjemność poznać wiele osobistości ze świata muzyki. Po kilkudniowym pobycie na największym w Europie Internationales Dixieland Festival Dresden, pojechaliśmy na koncert do czeskich Karlowych Warów. Tam niespodziewanie w hotelu spotkaliśmy Karela Gotta, estradową gwiazdę światowej sławy. Specjalnie dla niego zagraliśmy prywatny koncert, a nasza wokalistka Diane Davidson zaśpiewała z nim dwa znane przeboje „Lady Carnival” oraz „Tam, kam chodí vítr spát”.

Przemek w towarzystwie Diane Davidson i Karela Gotta

Przemek w towarzystwie Diane Davidson i Karela Gotta

Zabieraliśmy Przemka na kolejne jazzowe peregrynacje do Niemiec, Republiki Czeskiej, a ostatnio na festiwal jazzu tradycyjnego do Rybnika, gdzie spotkał się ze swoimi przyjaciółmi z South Silesian Brass Band. Na życzenie Przemka włączyliśmy do naszego repertuaru kilka jego ulubionych kompozycji, a ostatnio „She” z repertuaru Charles’a Aznavoura. To właśnie Przemek wraz z nieżyjącym już Jackiem Zgolińskim „namówili” mnie do zainicjowania Festiwalu – wcześniej odbywającego się pod nazwą Europejskie Spotkania Tradycjonalistów Jazzowych. Dzięki jego szerokim kontaktom w świecie biznesu pozyskujemy niezbędne sponsorskie środki umożliwiające przeprowadzenie kolejnych edycji Poznań Old Jazz Festival. Niezwykle wysoko cenię sobie jego wsparcie w chwilach zwątpienia i braku wiary w powodzenie kolejnych edycji naszego ukochanego festiwalu „starego dobrego jazzu”. Mimo, że już nie pełni funkcji Wiceprezesa nadal żywo interesuje się działalnością naszego Stowarzyszenia i Dixie Company służąc dobrą radą, a w razie potrzeby wiedzą prawniczą. Na kolejnych zdjęciach Przemek w towarzystwie trębacza Kenny Balla, puzonisty Chrisa Barbera oraz Diane Davidson i Karela Gotta.

Przemek w towarzystwie trębacza Kenny Balla

Przemek w towarzystwie trębacza Kenny Balla

Przemek w towarzystwie puzonisty Chrisa Barbera

Przemek w towarzystwie puzonisty Chrisa Barbera