2019
07.31

Z powodów niezależnych od organizatorów następuje mała zmiana w programie XI Poznań Old Jazz Festival. Zamiast Dixieland Messengers Praha przyjedzie do Poznania młoda energetyczna grupa The Dixie Hot Licks z Pilzna.

Drodzy fani jazzu,

niezmiernie miło jest nam poinformować, że kolejna XI edycja międzynarodowego Poznań Old Jazz Festival odbędzie się w sobotę 7 września 2019 roku. Podobnie jak w ubiegłym roku główną areną festiwalowych wydarzeń będzie poznański Stary Browar. W samo południe spod ratusza wyruszy tradycyjna parada nowoorleańska pokonująca trasę od Starego Rynku do Starego Browaru ulicami Wrocławską i Półwiejską. Następnie o godzinie 14:00 rozpocznie się Mała Akademia Jazzu dla najmłodszych adeptów muzyki improwizowanej. O godzinie 17:00 wystartuje koncert galowy na scenie zlokalizowanej na tzw. szachownicy w części obiektu od ulicy Ratajczaka.

Plakat_XI_POJF

W tegorocznym święcie jazzu wezmą udział wykonawcy z Czech, Niemiec, USA oraz Polski. The Dixie Hot Licks Pilzno, Hot Jazz Orchestra Hannover, gliwicki Enerjazzer, Happy Jazz Band oraz gospodarz festiwalu Dixie Company, z którym wystąpi amerykańska wokalistka Donna Brown.

Od 2 do 11 września festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa malarstwa o tematyce muzycznej przygotowana przez fundację Rafako zlokalizowana w przestrzeni obok sceny festiwalowej.

The Dixie Hot Licks

The Dixie Hot Licks (Pilzno)

Hot Jazz Orchestra (Hannover)

Hot Jazz Orchestra (Hannover)

Enerjazzer (Gliwice)

Enerjazzer (Gliwice)

Happy Jazz Band

Happy Jazz Band

Donna Brown & Dixie Company

Donna Brown & Dixie Company

Komentarze są zamknięte.